scorecardresearch

Said Nursi

145 izlenme
Kategori Din
Eklenme Tarihi 4 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Yüklenme tarihi: 24 Kas 2011
EMEK EMEK YAZDIĞINIZ YORUMLARINIZ BOŞA GİTMESİN!

Bu video altında, bu videodaki iddialar için "cımbızlama", "önü arkası kesilmiş", "karalama amaçlı yapılmış", vs gibi sözler içeren yorumlardan, önünü arkasını da ekleyince gerçekten de mananın değiştiğini açık bir şekilde delillendir(e)meyenleri yayınlamayacağım.

"Said Nursi'ye ve/veya Risale-i Nur'a iftira atılıyor!" deyip de söylenen sözlerden hangisinin iftira olduğunu açıkça ispat etmeyenler ŞEREFSİZDİRLER.
İftira atıldığını söylüyorsanız, iddianızı açıkça delillendireceksiniz. "Şurada şurada şöyle şöyle denmiş. Ama aslında bu böyle böyledir." diyerek açıklayacaksınız. Bunu yapmadan kuru kuruya "İftira atılıyor!" derseniz, asıl İFTİRACI siz olursunuz, ve ilaveten ŞEREFSİZ de olmuş olursunuz.
Bu tür hezeyanları kesinlikle videonun altında yayınlamayacağım.
Bıktım artık böyle yorumlardan, gına geldi vallahi! Bugüne kadar yüzlerce böyle yorumu sildim. Ama bir tanesi bile kalkıp hangi sözün niçin iftira olduğunu söyle(ye)medi.

Bu videoda gerçekten bir yanlış bulan olursa yorumunu mutlaka yayınlayacağım. Bu konuda çok samimiyim. Bu video karalama amaçlı falan değil kesinlikle. Gerçeklerin söylenmesi açık kalmış yaralara tuz basıyor, atalarını üzerinde buldukları yola tabi olanların zoruna gidiyor, bunu çok iyi anlıyorum ve gözlemliyorum. Ama, bu doğruların söylenmesi lazım; doğru ne ise ben onu paylaşmayı kendime vazife biliyorum. Nurcu arkadaşlarım da iddialarını getirsinler, onlarınki daha doğru ise onların iddialarını da yayınlayacağım.

"Risale-i Nur'u bir kere okusaydınız bu videoyu yayınlamazdınız!" diyenlere;
Bu videoyu bir kere izleseydiniz hala Risale-i Nur'un avukatlığını yapıyor olmazdınız!
Ben şahsen kendim çok okudum Risale-i Nur'u. Derslerine de çok katıldım. Cemaatten arkadaşlarımla da halen görüşüyorum (burada bu videoyu paylaştığımı bilmiyorlar). Aylardır derse çağıran yok, ama çağırsalar giderim.
O yüzden, herkesi kendiniz gibi bilmeden ve anlamadan atıp tutan, at gözlüklü, bağnaz, cahil, tek kutuplu insanlardan sanmayın.

Ayrıca;
BÜYÜK HARFLERLE yazılan ve küfür/hakaret içeren yorumları, hangi görüşe ait olurlarsa olsun, kesinlikle yayınlamayacağım!
Kibarca ve üslubluca yazılan, objektif, tarafsız, mantık dairesinin içinde, alay etmeyen, iftira içermeyen yorumları, hangi görüşe ait olurlarsa olsunlar, yayınlayacağım.

NOT: "Bu adam ömrü boyunca çile çekmiş, hediye bile kabul etmemiş, bu kadar kendini davasına adamış bir insan yanlış yolda olamaz." tarzı yorumlarınızdan artık bıkkınlık geldi. Bu tür yorumları yayınlamayacağım.
Bir insanın davası uğruna ne kadar çile çektiği o insanın davasının haklılığına ispat için delil getirilemez. Hıristiyan rahipleri de ömür boyu çile çekiyorlar. Tasavvufçu Budist rahiplerin ömürleri de çile ile geçiyor. Lenin, Atatürk, Ariel Sharon, vs gibi yeryüzünde batıl yollar için çalışan ve bozgunculuk çıkaran insanların da hayatları savaş, sıkıntı, darlık ile geçti.
Tamam, siz mantığınızı kullanmaktan aciz olabilirsiniz, bunları düşünüp hesab edemiyor olabilirsiniz. Ama ben de sizin gibi cahillerle uğraşmak zorunda değilim. Bu tür yorumları görür görmez direk sileceğim.


====================
İzleyicilerimizden Gelenler
====================

Aşağıdaki dosya "mrsoulpoint" isimli izleyicimizin paylaşımıdır:
islah.de/menhec/men00015.pdf

Belgeseldeki İddialara Cevaplar
Eynur1876 rumuzlu izleyicimiz belgeseldeki iddialara cevap vermek için bir döküman hazırlayıp bana göndermiştir. İlgili dökümanı aşağıdaki adresten edinebilirsiniz:
archive.org/details/Bedizzaman...

Belgeseli bu adresten indirebilirsiniz:
archive.org/details/saidnursi_...
archive.org/details/saidnursi2...
archive.org/details/klasorlerim
Etiketler